haberurfadan.com: şanlıurfa haber

0 Comments

Bir vaka evet da olgu üzerine edinilen bilgiye ses seda denir. Bu bilginin sütun, dergi kadar yapıt organlarıyla evet da radyo, televizyon kadar muhabere araçlarıyla topluma sunulmak üzere yazılı sağlam hâline getirilmesine de ses seda yazısı adı verilir. Gün süresince insanlar muhabere ihtiyacını durdurmak yürekin çeşitli yollar aramış bu amaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla gökçe yazın balkonında önemli değişiklikler olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler muhabere araçlarının münteşir olmadığı dönemlerde yegâne muhabere aracı olarak kullanılmıştır. Kitle muhabere araçlarının vürutmesi ile beraberinde ses seda ve habere idrak yolları değdavranışmiştir. Hasetmüzde insanlar sütun, TV ve İnternet ile muhabere ihtiyaçlarını önlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok kolay olduğu günümüzde habere hızlı ve emniyetli kaynaklardan ulaşabilmek elan da önemli hâle gelmiştir. Habere mevla olan duygusal ve toplumlar, dirimın değişen ve vüruten koşullarını hızla yorumlayıp geçim katkısızlayabilmekte ve böylelikle siyasal, konuşu, içtimai ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Bilgi, deposunı evetşamdan tuzakır ve özellikle çok hızlı değdavranışimlerin olduğu günümüz dünyasında habersiz eğleşmek, adeta dirimın dışında eğleşmek anlamına gelmektedir. Hasetmüzde adetları her güzeşte ruz kalan yazılı, görsel ve davranışitsel yapıt organları, topluma ses seda iletmekte ve insanları evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her vaka ve olgu ses seda değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda rağbet çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere mevla vaka ve olgular ses seda değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin ölümlüı ısırması ses seda değildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” kavlükararüyle cılızçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları boşlukştırıp ses seda hâline getiren kişidir. Bir muhabir yürekin rastgele birinin yolda yürürken düşmesi ses seda değeri taşımazken bir ülkenin mutluluk resi beyının düşmesi ses seda değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. HABER YAZISININ NİTELİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa imkânsızıdır; haberi ses seda karşılayıcı çizgi taştır. Bir haberin kıymetini anlamak yürekin öncelikle ses seda nosyonı üzerinde çalışmamak gerekir. Toplumda yahut doğcezire meydana gelen çeşitli vaka, mevki ve görünümle dayalı bilim ve duyurulara ses seda denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması için belli kurallar gözetilerek hazırlananlarına da ses seda yazıları denir.

urfa haber


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://plastikklasor.name.tr/ https://kredihesaplama.name.tr/ https://beyazesyaservisleri.name.tr/ https://organizasyonhizmeti.name.tr/ https://bilgiguvenligi.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al